Erre iszunk ma

14 éve indult el a magyar közösségi oldal, a wiw

Én biztos vagyok benne, hogy 2002-ben már tagja voltam a wiw-nek, így az első 22 ezer embernek, aki kapcsolatot épített és tartott ezen az új fórumon. Imádtam!

NapiTOP1:  2002. április 14-én elindult az iwiw.hu közösségi oldal. Várady Zsolt fejlesztése, eredetileg wiw.hu (who is who) néven indult, majd bővült a név az i (inetrnet) betűvel.

2005 és 2010 között a leglátogatottabb magyar weboldal volt, amíg 2010 márciusára az ötödik helyre nem esett vissza. A sikeres startup 2006-os felvásárlását követően a rendszer üzemeltetője a Magyar Telekom Nyrt. tulajdonában álló Origo Média lett. 2014. június 30-án befejezte a szolgáltatást, köszönhetően a facebook ugrásszerű elterjedésének és népszerűségének.

Az első év végén 22 ezer taggal indított, s a befejezés évében 4,5 millió fő élvezte a közösségi média előnyeit.
WiW_logó

NapiTOP2: Kiemelt szülinaposunk ma az 1950-ben született Esterházy Péter, Kossuth-díjas író, a Digitális Irodalmi Akadémia alapító tagja.
A budapesti Piarista Gimnáziumban érettségizett. Eredetileg matematikusként végzett az ELTE-n 1974-ben; 1978 óta szabadfoglalkozású író.

Esterházy Pétert többen a magyar posztmodern irodalom egyik legjelentősebb alakjaként értékelik.

Magyarországon több száz tanulmány, kritika jelent meg munkáiról; számos rangos irodalmi díjban részesült bel- és külföldön egyaránt. Regényeit és elbeszéléseit több mint húsz nyelvre fordították le, külföldön is széles körben elismerik.
2003. szeptember 8-án a Mindentudás Egyetemén tartott előadást A szavak csodálatos életéből címmel, amelynek bővített anyaga kötetben is megjelent.

Talán egy lapon nem említhetem a két nagyszerű irodalmárt, de szülinapjuk egy kalapba teszi őket:

1886-ban ezen a napon született Tóth Árpád költő, műfordító, újságíró.

Debrecenben nőtt fel, 1905-től magyar–német szakos hallgató a budapesti egyetemen. Verseit debreceni lapokon kívül A Hét, a Vasárnapi Újság , 1908-tól a Nyugat is közölte. 1909-ben anyagi gondok miatt abbahagyta tanulmányait, visszament Debrecenbe, helyi lapok munkatársa lett. Tüdőbaját hegyvidéken próbálta gyógyítani. 1913-ban Budapesten keresett megélhetést, 1917-től az Esztendő segédszerkesztője.

Hatvany Lajos támogatásával szanatóriumokban keresett gyógyulást; megnősült. 1918-ben a Vörösmarty Akadémia titkára, 1921-ben Az Est munkatársa lett. Tüdőbaja okozta korai halálát.

NapiTOP3: 1903- április 14-én Dr. Harry Plotz felfedezte a tífusz elleni vakcinát.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!